IV Niedziela Wielkiego Postu, rok A

Kochani Parafianie i Przyjaciele!

1. Mam nadzieję, że trzymacie się dzielnie! Myślę o Was i polecam w modlitwach. Zawierzam Was codziennie Bożemu Miłosierdziu; i upraszam Naszą Kochaną Mamę, by okryła nas swoim płaszczem utkanym z nici wiary, nadziei i miłości.  Z pewnością są to czasy trudne. Dla nas, ludzi wiary, jedno jest pewne – jesteśmy w rękach Boga. On jest zawsze z nami. Jeżeli Pan Jezus mówi: «Będę z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata», to znaczy, że jest z nami także przez te dni – trudne i nieszczęśliwe.– Zapraszam, aby w tym czasie pogłębiać w sobie świadomość obecności Chrystusa i szukać wszystkich możliwych sposobów, aby to osiągnąć. Na przykład uczestniczenie w Mszy św. w sposób pośredni przez transmisję. Także osobiste lub rodzinne spotkanie ze słowem Bożym, wspólne rodzinne modlitwy różańcowe, koronki do miłosierdzia Bożego, odprawiane gorzkie żale czy drogi krzyżowe pomogą w umacnianiu wielkopostnej relacji z Bogiem, ale także naszych więzi rodzinnych. Nie traćmy ducha. Nie ma takiego Wielkiego Postu, po którym by nie przyszła Wielkanoc ani takich gorzkich żali po których by się nie śpiewało «Alleluja». W razie potrzeby proszę dzwońcie do mnie tel. 605743373. Mimo, że musimy być odizolowani, duchowo bądźmy blisko siebie i wspierajmy się wzajemnie.

2. Wystawienie Najśw. Sakramentu z intencją uchronienia przed pandemią od wtorku do soboty od godz. 17.00 do 18.00, spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. Proszę sukcesywnie korzystać z sakramentu spowiedzi, ponieważ nie będzie całodziennej spowiedzi z udziałem kilku księży. Różaniec odmawiam codziennie o godz. 19.00 przed Najśw. Sakramentem. Was proszę abyście w łączności ze mną czynili to w domach.

3. Wielki Post, to czas w którym tzw. Daniną diecezjalną, wspieramy centralne instytucje naszej Archidiecezji, tj. Seminarium, Muzeum, Archiwum, Katedrę, dom księży emerytów oraz naszą wspólnotę. Polecam tę sprawę ofiarności Parafian, także za pośrednictwem przelewu bankowego.

4. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Modlimy się w intencji obrony życia nienarodzonych, a zagrożonych dzieci.

                                         Z modlitwą i Błogosławieństwem!

      Ks. Proboszcz Tomasz Kozica