IV Niedziela Wielkiego Postu, rok B

  1. Rozważanie Męki Chrystusa prowadzi do nawrócenia, napełnia nas miłością do Boga i bliźniego. Bardzo zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o 15.30. Droga Krzyżowa w piątek 18:30. Każdorazowy udział w nabożeństwach pasyjnych daje możliwość zyskania odpustu zupełnego.
  2. Na naszej stronie internetowej znajdują się linki do rekolekcji internetowych, pt.: ,,Praca nad sobą”, głoszonych przez ks. Wojciecha Pala. Zachęcamy do korzystania z tej okazji pogłębienia życia duchowego. Konferencje będą się pojawiały w kolejne środy Wielkiego Postu.
  3. Dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii. Niech Bóg wynagrodzi i wróci wiele razy każdy dar! Za tydzień III Niedziela Miesiąca – składa na cele inwestycyjne.
  4. Dziękuję za składaną w Wielkim Poście Daninę diecezjalną, wspierającą centralne instytucje naszej Archidiecezji, tj. Seminarium, Muzeum, Archiwum, Katedrę, dom księży emerytów. Koperty na daninę znajdują się przy wyjściu z kościoła.
  5. W najbliższą niedzielę 21.03.2021 r. po Gorzkich Żalach zapraszam na spotkanie Służbę Liturgiczną w celu omówienia liturgii Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.
  6. Do czwartku odprawiamy nowennę przez przyczynę św. Józefa, przygotowując się do uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP 19 marca. Msze św. tego dnia o godz. 10.00 i 18.00. Zachęcam do powierzenia się pod opiekę Tego przemożnego Opiekuna. Transmisja online codziennie o godz. 18.00. W Piątek z racji uroczystości św. Józefa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  7. Polecam prasę katolicką – Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł oraz książeczkę o św. Ricie w cenie 12 zł do nabycia w zakrystii.
  8. Zmarł: + Andrzej Kania, zam. w Czerlejnie. Żył 67 lat. Pogrzeb w środę o godz. 14:00. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie…
  9. Dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz Parafii. Życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!