Niedziela Palmowa, rok A

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres całego roku liturgicznego – Wielki Tydzień.
 2. Okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu na zewnątrz kościoła przy krzyżu misyjnym. Prosimy o zachowanie zasad bezpiecznej odległości. Na spowiedź można umawiać się telefonicznie:   proboszcz tel.: 605743373
 3. Triduum Paschalne.  Wielki Czwartek– Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, a o godz. 19:30 modlitwa różańcowa.  Wielki Piątek -liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę. Wielka Sobota –Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21:00 w liturgii może uczestniczyć pięć osób oraz osoby posługujące. Triduum będzie transmitowane przez Internet na naszej stronie fb. W Niedzielę Zmartwychwstania transmisja o godz. 8.00 w II Święto (Poniedziałek Wielkanocny) o godz. 11.30.
 4. Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Możemy się w nią włączyć  wchodząc na naszą stronę facebookową o godz. 15.00. Nowennę podyktował s. Faustynie Pan Jezus, każdego dnia zapraszając inne dusze.
 5. W niedzielę Wielkanocną, po Mszy o 8.00 transmitowanej online poświęcę wszystkie Wasze potrawy wielkanocne, błogosławiąc jednocześnie śniadanie wielkanocne. Ci, którzy nie mogą połączyć się przez Internet, też są objęci tym błogosławieństwem
 6. Wiele cennych wskazówek dotyczących przeżycia nadchodzących świąt w domu można znaleźć na stronie: swietawdomu.pl
 7. Liczba osób uczestniczących w kulcie. Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 31 marca br. (§9, pkt 3) nakazuje, by „w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń”:
  do dnia 11 kwietnia br. (Wielka Sobota) – nie więcej niż 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu;
  b. od dnia 12 kwietnia br. (Niedziela Zmartwychwstania) – nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu. Osobami sprawującymi kult są kapłani i tylu usługujących, ilu jest niezbędnych do przeprowadzenia celebracji.
  Z informacji medialnych wynika, że powyższe limity w najbliższych dniach mogą ulec zmianie. Należy śledzić bieżące zarządzenia władz państwowych i się do nich dostosować.
 8. Serdeczne dziękuję za składaną Daninę Diecezjalną, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, cegiełki na obraz Jezusa Miłosiernego i przelewy na konto.
 9. Pielgrzymkę do Wilna przekładamy na jesień po uspokojeniu się sytuacji związanej z pandemią.
 10. Dziękuję za wszelkie dobro, gotowość pomocy, słowa otuchy. Trzymajmy się! Bóg jest z nami! Zapewniam o modlitwie i polecam się Waszej modlitewnej pamięci.