Niedziela Palmowa, rok B

  1. Znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji jako Kościół i jako społeczeństwo. W nowych obostrzeniach sanitarnych w naszym kościele w czasie nabożeństw może przebywać tylko 10 osób. Dziękujmy Bogu, że nasze kościoły nie zostały całkowicie zamknięte, jak to ma miejsce w wielu krajach Europy i świata. Bardzo współczujemy tym, którzy nie mogą uczestniczyć w Mszy Świętej. Pierwszeństwo zostawiamy rodzinie, która zamówiła intencje. Prosimy o wyrozumiałość wobec bardzo trudnych dla nas decyzji. Nie chcemy nikogo odrzucić, ale jesteśmy zobowiązani do zachowania przepisów sanitarnych.  Św. Paweł uczy: Bóg z tymi, którzy go miłują współdziała we wszystkim dla ich dobra (Rz 8, 28). Ufajmy, że udręka, którą teraz przeżywamy skończy się i obróci się na większe dobro.
  2. Niedziela Palmowarozpoczyna najważniejszy okres całego roku liturgicznego – Wielki Tydzień.
  3. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
  4. Triduum Paschalne.  Wielki Czwartek– Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00.  Wielki Piątek -liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19:00. adoracja Pana Jezusa przez cały dzień od 00, aż do Liturgii Męki Pańskiej. O 15.00 tego dnia ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po niej rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 16.30 do 18.00 okazja do spowiedzi św. z Komunią św. co pół godziny z racji I Piątku miesiąca. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę. Wielka Sobota –Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21:00. W liturgii może uczestniczyć 10 osób oraz osoby posługujące. Triduum będzie transmitowane przez Internet na naszej stronie fb.
  5. W Wielką Sobotę święcenie potraw wielkanocnych na świeżym powietrzu: Czerlejnko na placu przy świetlicy o godz. 9.00, Klony – godz. 9.20, Ługowiny – godz. 9.40, Węgierskie – godz. 9.50, Mikuszyn ok. – godz. 10.10, Poklatki ok. – godz. 10.30, Trzek Duży i Mały ok. – godz. 10.50, na placu zabaw przy świetlicy. Czerlejno o godz. 15.00, 15.30 i 16.00 na placu przed kościołem (przy krzyżu) zachowując dystans.
  6. Chorych odwiedzę tylko po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub w zakrystii w Wielką Środę od godz. 9.00
  7. Wiele cennych wskazówek dotyczących przeżycia nadchodzących świąt w domu można znaleźć na stronie: swietawdomu.pl
  8. Serdeczne dziękuję za składaną Daninę Diecezjalną, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i przelewy na konto.
  9. Zmarł: + Eugeniusz Andrzejewski, zam. w Trzeku. Żył 82 lata. Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie…
  10. Dziękuję za wszelkie dobro, za pomoc w posprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła. Trzymajmy się! Bóg jest z nami! Zapewniam o modlitwie i polecam się Waszej modlitewnej pamięci.