Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok B

  1. Drodzy Parafianie. Świętujemy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, uroczystość Miłości Największej. Podarował nam ją Jezus, ten który się pochylił w Wieczerniku do stóp swoich uczniów i ten który w W. Piątek za nasze grzechy oddał swoje życie. Życzę Wam takiego spotkania ze Zmartwychwstałym, które wybudza w nas to co jest piękne – miłość i nadzieję, którymi później się dzielimy. Najpierw z tymi w domu, którzy najbliżej, ale również z tymi którzy w tych trudnych czasach potrzebują dobrego słowa, spojrzenia, zauważenia bo nie otrzymują znikąd miłości. Wtedy są piękne święta spotkania ze zmartwychwstałym i święta spotkania z człowiekiem, któremu podarowujemy to co otrzymaliśmy. Niech to będą piękne, serdeczne, ciepłe, zdrowe święta Zmartwychwstania.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za Wasze świadectwo wiary. Dziękuję za uczestnictwo (w tym roku ograniczone) i łączność w liturgii Triduum Paschalnego, za życzenia, dary i modlitwy których doświadczyłem z okazji Wielkiego Czwartku. Dziękuję za zorganizowanie transmisji internetowej, oraz wszystkim, którzy włączyli się i zaangażowali w przeżycie liturgii Wielkiego Tygodnia – Organiście, Paniom które przygotowały Grób Pański, Służbie Liturgicznej z Panami Szafarzami, Osobom które zadbały o czystość, świeże obrusy i porządek wokół naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i parafię, na kwiaty i za przelewy na konto, Dziękuję za wszystkie pyszne rzeczy przekazane na święta. Niech Pan Bóg pomnaża to coście mu ofiarowali. Bóg Zapłać!
  3. W poniedziałek II Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na KUL i WT w Poznaniu.
  4. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego tego dnia z transmisją o godz. 15.00. Nowennę przed tym Świętem rozpoczęliśmy w W. Piątek, a potrwa do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia. Modlimy się dziś i jutro o godz. 11.15, od wtorku po Mszach świętych z transmisją codzienną za pośrednictwem naszej strony FB. Przed Kościołem zbiórka na CARITAS.
  5. W piątek w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. Wiele cennych wskazówek dotyczących przeżycia świąt w domu można znaleźć na stronie: swietawdomu.pl
  7. Dziękuję za wszelkie dobro, gotowość pomocy, słowa otuchy. Trzymajmy się! Bóg jest z nami! Zmartwychwstał i kocha nas bardzo! Zapewniam o modlitwie i polecam się Waszej modlitewnej pamięci.