XVII Niedziela Zwykła, Rok A

 1. Dziś poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.
 2. W sobotę nabożeństwo I soboty miesiąca. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja od godz. 17.00, Różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca o 17.30, o 18.00 Msza św. Po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic.
 3. W środę św. Marty w piątek św. Ignacego Loyoli w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego bp.
 4. Od soboty godz. 12:00 do niedzieli godz. 24:00 można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli we wszystkich kościołach parafialnych dla siebie lub dla zmarłego za nawiedzenie kościoła i zmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 5. Episkopat polski apeluje, aby w miesiącu sierpniu podjąć dobrowolną abstynencję od napojów alkoholowych. Serdecznie zachęcamy do powstrzymania się od picia wódki, piwa czy wina. Niech stanie się to dobrowolnym, duchowym darem dla dzieci cierpiących z powodu alkoholizmu swoich rodziców.
 6. Zbliża się odpust, Święto Parafii. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu kościoła i terenu wokół. Zaczęliśmy już oczyszczać ogrodzenie kamienne. Była nas maleńka grupa, ale bardzo dzielna i niezwykle pracowita. Dziękuję za ogromny wysiłek w doczyszczanie tak trudnej powierzchni. Kontynuujemy w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Potrzebne wiadra i szczotki, mile widziane karchery. Będę wdzięczny za wszelkie rady, wskazówki i pomoc. Tym osobom które się wstydzą, obawiają, martwią że będzie nas zbyt wielu – mówimy. Odwagi! Przybywajcie!
 7. Grupa CARITAS zaprasza do włączenia się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Za tydzień w sobotę i niedzielę będzie wystawiony kosz przy figurze Matki Bożej, gdzie można składać przybory szkolne, które przekazane zostaną ubogim dzieciom z Ukrainy.
 8. Treningi w piłkę nożną dla ministrantów i sympatyków w środę i piątek po Mszy św. na boisku przy szkole. Czekamy na propozycje nazwy zespołu. Zbiórka liturgiczna przed odpustem dla wszystkich ministrantów i kandydatów w czwartek po Mszy św.
 9. W 3 niedzielę miesiąca składka gospodarcza wyniosła 2137 zł . Całość przeznaczyłem na wywóz śmieci. Za czerwiec to kwota 2450 zł. Stąd ponawiam prośbę, aby zabierać jak najwięcej odpadów do domu. Moglibyśmy na znacznie atrakcyjniejsze cele wykorzystać te środki. Bóg zapłać za troskę o naszą Parafię i za wszelkie ofiary, a także wpłaty na konto parafialne. Niech Bóg po stokroć Wam to pomnaża.
 10. Nadal możemy wspierać dzieło Daniny Diecezjalnej; koperty znajdują się na ostatnich ławkach przy wyjściu z kościoła.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Przewodnika Katolickiego” i „Gościa niedzielnego”.
 12. Zmarła śp. Agnieszka Pęczyńska zam. Węgierskie.
 13. Dziękuję za prace wykonane na rzecz parafii. Życzę wszystkim Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!