XXIX Niedziela Zwykła, rok C

 1. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii, dziękuję Pani Małgorzacie za piękny dar w postaci poszerzonego i zaktualizowanego Mszału Rzymskiego, za złożone ofiary na konto parafii i osobiście, za dary na stół proboszczowski.
 2. Dziś III niedziela miesiąca, dziękujemy za wszystkich troszczących się o naszą świątynię i wspólnotę.
 3. Rozpoczęliśmy cykl wyjazdów pogłębiających naszą wiedzę i wiarę. Po Szlaku Eucharystycznym zapraszamy do odwiedzenia korzeni naszego Państwa i Kościoła – Ostrowa Tumskiego w Poznaniu (Katedra, Kościółek Maryi Panny, Muzeum Archidiecezjalne i na zakończenie Restauracja Tumska). Zapisy w zakrystii. Wyjazd pociągiem z dworca w Kostrzynie w sobotę 22 października. Zbiórka o godz. 8.10, powrót na dworcu w Kostrzynie o godz. 15.30. Bilety we własnym zakresie.
 4. Przed tygodniem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosła 674,55zł.
 5. Dziś XXII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Blask Prawdy”. Młodzież i parafialny Caritas rozprowadzają pyszne „Papieskie kremówki”. Cena opakowania w którym są 2 szt. wynosi 13 zł.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież do scholii. Próba w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30.
 7. Ponawiam prośbę, aby zabierać jak najwięcej odpadów cmentarnych do domu w związku z kolejną podwyżką śmieci o 20%. Bóg zapłać za zrozumienie i troskę o naszą Wspólnotę.
 8. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 17.30 w kościele.
 9. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia wspólny różaniec po Mszach św., w niedziele o godz. 11.30; dla dzieci w środę i piątek o godz. 16.30. Módlmy się i znajdźmy czas dla Maryi, bo Ona wszystko może nam wyprosić!
 10. Polecamy Przewodnik Katolicki i mały Przewodnik na październik w cenie 8 zł. Polecamy kalendarze i okolicznościowe kubeczki oraz długopisy parafialne.
 11. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów,
  wszystkim na nowy tydzień życzymy pogody ducha i radosnego wypełniania obowiązków. Szczęść Boże!