XXVI Niedziela Zwykła, Rok B

 1. Nasza scholka dziecięca wznowiła działalność. Zapraszam dzieci, które śpiewały oraz te które chciałyby dołączyć na próbę przed Mszą św. (czyli o godz. 10.30).
 2. W środę święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 15:30 do 16.20, o 16.30 różaniec dla dzieci, dalsza spowiedź od 17.15 do 17.50. Nabożeństwo I sobót miesiąca: od godz. 17:00 okazja do Adoracji Najśw. Sakramentu, o godz.17.30 Różaniec (prowadzi Wspólnota żywego Różańca), Msza św. o 18.00. Zgłoszonych wcześniej Chorych odwiedzę w sobotę od 9.00.
 4. W III niedzielę miesiąca – ofiara z tacy na cele gospodarcze (remont poddasza) wyniosła 2247 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! Niestety na wywóz śmieci wydaliśmy tylko we wrześniu 2560 zł. Ponawiam prośbę, aby zabierać jak najwięcej odpadów do domu, aby efektywniej wykorzystać te środki. Bóg zapłać za zrozumienie i troskę o naszą Wspólnotę.
 5. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele:
  W piątek: po Mszy Świętej;
  W sobotę: godz. 17.30 (nabożeństwo I sobót miesiąca);
  W niedzielę: po Mszy Świętej o godz.  11.30;
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych zapraszam na Mszę św. i Adorację we wtorek 28 września o godz. 18.00 oraz w piątek
  1 października o godz. 19:30 na spotkanie w kościele. Po spotkaniu młodzieży ok. 20.15 krótkie spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej.
 7. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się festyn w par. bł. Jolanty w Kostrzynie, wspierający budowę kościoła. Wiele atrakcji min. turniej piłki nożnej, dmuchańce, licytacje itp. Nasi sąsiedzi nas bardzo serdecznie zapraszają.
 8. Za tydzień wolontariusze przeprowadzą zbiórkę i kiermasz ciast dla  Olgi Miśkiewicz. Jest to dwuletnia dziewczynka, która choruje na SMA typu 2 czyli rdzeniowy zanik mięśni.
 9. Rozpoczynamy przygotowanie do przeżycia parafialnych rekolekcji, zakończonych całkowitym oddaniem się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Przygotowanie poprowadzi Pani Marta Przybyła podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych oraz w pon. o godz. 18.00 i wt. o godz. 18.00. We wtorek po Mszy św. Adoracja z Maryją. Zapraszam wszystkich, szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Życzę wszystkim Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!