XXXI Niedziela Zwykła, Rok B

  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na misje w kwocie 468 zł. 
  2. Wielu parafian odprawia 33 dniowe rekolekcje oddania Jezusowi przez Maryję. Ich zakończenie wypada w środę. Ze strony można pobrać akt oddania. W przyszłą sobotę uzupełnione własną modlitwą, w czasie Mszy Świętej złożymy i podpiszemy pod figurą Matki Bożej Fatimskiej . Zachęcamy do tego! Proszę o wpisanie się osób w zakrystii, które będą składały akt oddania. 
  3. Dziś o godz. 16:00 zapraszamy dzieci do udziału w zabawie „Wszyscy Święci”. Dzieci przyjdą przebrane za wybranego przez siebie, ulubionego świętego. Zaczniemy modlitwą w kościele, później przemarsz na cmentarz, modlitwa za zmarłych i powrót na plebanię. Przewidziana jest niespodzianka. 
  4. W poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu: w kościele o godz. 8:00 i na cmentarzu o godz. 11:00 z procesją i modlitwą za zmarłych.
  5. W uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 12:00 do dnia zadusznego do godz. 24:00 za nawiedzenie kościoła parafialnego można zyskać odpust zupełny za jednego zmarłego. Każdego dnia od 1XI do 8 XI można także dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie choćby myślnej, modlitwy za zmarłych.
  6. Wielką pomocą dla naszych zmarłych jest modlitwa za ich dusze. Zachęcamy do praktyki tzw. Wymienianek. Kartki na Wymienianki można zabrać ze stolika pod chórem. Czytelnie wypełnione prosimy składać do koszyczka umieszczonego przed ołtarzem. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Imiona wszystkich zmarłych będą odczytane i połączone z modlitwą różańcową. Wymienianki zaczniemy 3.11 po Mszy św. O godz. 18:00. We wtorek przypada dzień zaduszny. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 19:00 różaniec i procesja za zmarłych na cmentarzu.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30. W sobotę nabożeństwo I sobót miesiąca. Objazd chorych w sobotę od godz. 9.00.  Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
  8. Zmarł  + Jacek Kiełbasa, zam. W Ługowinach. Pogrzeb w czwartek o godz. 13.30. 
  9. Polecamy prasę katolicką: Mały i  Duży Przewodnik oraz książeczki (jak pomóc zmarłym) w cenie 6 zł. 
  10. Życzę wszystkim Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!