XXXI Niedziela Zwykła, rok C

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na misje w kwocie 328 zł.
 2. 31 października zapraszamy dzieci i rodziców do przebrania się za swoich ulubionych świętych i przyjścia na Mszę św. o godz. 18.00. Po niej korowód ze śpiewem przejdzie na cmentarz, gdzie odmówimy litanię do Wszystkich Świętych, a później wrócimy na plebanię na herbatkę i coś słodkiego (mam nadzieje, że jak przed laty mamusie coś dobrego upieką i wcześniej dostarczą). Różaniec tego dnia przed Mszą św. o godz. 17.30 poprowadzi koło misyjne, spowiedź od 17.00
 3. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu: w kościele o godz. 8:00 i na cmentarzu o godz. 11:00 z procesją i modlitwą za zmarłych.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 12:00 do dnia zadusznego do godz. 24:00 za nawiedzenie kościoła parafialnego można zyskać odpust zupełny za jednego zmarłego. Każdego dnia od 1XI do 8 XI można także dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie choćby myślnej, modlitwy za zmarłych.
 5. Wielką pomocą dla naszych zmarłych jest modlitwa za ich dusze. Zachęcamy do praktyki tzw. Wymienianek. Kartki na Wymienianki można zabrać ze stolika pod chórem. Czytelnie wypełnione prosimy składać do koszyczka umieszczonego przed ołtarzem. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Imiona wszystkich zmarłych będą odczytane i połączone z modlitwą różańcową. Wymienianki zaczniemy 3.11 po Mszy św. O godz. 18:00.
 6. W środę przypada dzień zaduszny. Msza św. o godz. 18:00 w kościele. Różaniec tego dnia o godz. 19:30 z procesją na cmentarzu.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. w j. łacińskim. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30. W sobotę nabożeństwo I sobót miesiąca. Objazd chorych w sobotę od godz. 9.00.  Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
 8. Wczoraj w katedrze poznańskiej, ks. Bp. Jan Glapiak pobłogosławił do posługi lektorskiej trzech ministrantów: Mateusza Kochańskiego, Mikołaja Korcza i Szymona Ignaszewskiego. Życzymy wytrwałości i radości z pełnionej zaszczytnej funkcji.
 9. W poniedziałek o godz. 9.00 zapraszam chętnych do pomocy przy zgrabieniu liści wokół kościoła.
 10. Polecamy prasę katolicką: Mały Przewodnik w cenie 8 zł i  Duży Przewodnik w cenie 9,5 zł.
 11. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii, za złożone ofiary na konto parafii i osobiście, za dary na stół proboszczowski.
 12. Ponawiam prośbę, aby zabierać ze sobą jak najwięcej odpadów cmentarnych. Dziękuję za zrozumienie.
 13. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów,
  wszystkim na nowy tydzień życzymy pogody ducha i radosnego wypełniania obowiązków. Szczęść Boże!