XXXII Niedziela Zwykła, rok C

 1. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace i ofiary na rzecz parafii. za dary na stół proboszczowski. Bardzo dziękuję za pomoc muzyczną, techniczną i cukierniczą w przeprowadzeniu korowodu i baliku „Wszystkich świętych”, za piękne stroje świętych. Dziękuję za pomoc w uporządkowaniu terenu wokół kościoła, za obecność i modlitwę w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Za spowiedź i Komunię św. w I piątek i sobotę miesiąca.
 2. W piątek 11 listopada święto  św. Marcina Bpa oraz święto Odzyskania Niepodległości. Msza św. o godz. 10.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tego dnia dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy dzień Ubogich. W przyszła sobotę i niedzielę będziemy gościć misjonarza pochodzącego z Tanzanii wraz z wolontariuszami. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia Dzieła na Misji.
 4. Wymienianki jednorazowe można składać do koszyczka umieszczonego przed ołtarzem. Karteczki do pobrania na stoliku przy wyjściu.
 5. Proszę o zabieranie zniczy i odpadów z cmentarza, aby nie generować dodatkowych kosztów za śmieci. Dziękuję za zrozumienie problemu, w tym roku śmieci było zdecydowanie mniej.
 6. Do 8 XI można także dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych, warunkiem jest przyjęcie komunii św., modlitwa w intencjach papieskich i nawiedzenie cmentarza grzebalnego oraz zmówienie choćby myślnej, modlitwy za zmarłych.
 7. W miesiącu październiku najgorliwiej swoją służbę ministrancką wypełniali: Kacper Masternak, Mateusz Kochański i Mikołaj Korcz. Dziękujemy im i życzymy wytrwałości oraz radości z pełnionej zaszczytnej funkcji.
 8. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę od Lourdes do Barcelony w terminie 27.04 -04.05.2023r. Szczegóły na stronie parafialnej w zakładce „wydarzenia”. Koszt przy 45 osobach: 1900zł + 450euro.
 9. Polecamy prasę katolicką: Mały Przewodnik w cenie 8 zł i  Duży Przewodnik w cenie 8 zł.
 10. Z naszej wspólnoty odszedł śp. Stanisław Woźniak z Poklatek. Miał 70 lat. Pogrzeb odbył się w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek Racz Mu Dać Panie….
 11. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów, wszystkim na nowy tydzień życzymy pogody ducha i radosnego wypełniania obowiązków. Szczęść Boże!