II Niedziela Wielkiego Postu, rok B

  1. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 18.30; Gorzkie Żale – w niedzielę o 15.30. W tym roku kazania pasyjne głosi ks. Marcin Jałoszyński – proboszcz parafii w Gułtowach. W każdy piątek Wielkiego Postu można dostąpić odpustu zupełnego za pobożne zmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: ,,Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”. by uzyskać odpust zupełny należy odmówić także: Ojcze naszZdrowaś MaryjoChwała OjcuWierzę w Boga… oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego: np. Pod twoją obronę… Zachęcamy do tej praktyki, zwłaszcza z myślą o duszach czyśćcowych.
  2. Na stronie internetowej naszej parafii znajdują się linki do wielkopostnych rekolekcji internetowych, pt.: ,,Praca nad sobą”, głoszonych przez ks. Wojciecha Pala. Zachęcamy do korzystania z tej okazji pogłębienia życia duchowego. Konferencje będą się pojawiały w kolejne środy Wielkiego Postu.
  3. Dziękuję za składaną w Wielkim Poście Daninę diecezjalną, wspierającą centralne instytucje naszej Archidiecezji, tj. Seminarium, Muzeum, Archiwum, Katedrę, dom księży emerytów. Koperty na daninę znajdują się przy wyjściu z kościoła.
  4. Dzisiejsza Niedziela jest  dniem modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom ,,Ad Gentes”.
  5. W tym tygodniu przypada:  I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, Msza św., a po niej Litania do Chrystusa kapłana i żertwy w intencji powołań i za powołanych; I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 (z Komunią św. co pół godziny) i adoracja Najświętszego Sakramentu; w I sobotę miesiąca przed Mszą św. od godz. 17:00 Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 17.30 Różaniec.
  6. Polecam prasę katolicką – Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł
  7. Dziękuję za wszystkie prace i ofiary na rzecz Parafii.. Życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!