V Niedziela Wielkiego Postu, rok B

 1. Rozważanie Męki Chrystusa prowadzi do nawrócenia, napełnia nas miłością do Boga i bliźniego. Bardzo zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Ostatnie Gorzkie Żalew niedziele palmową o 15.30. Droga Krzyżowa w piątek 18:30. Każdorazowy udział w nabożeństwach pasyjnych daje możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 2. Zgodnie z ustaleniami na grupie „whatsupowej”, dziś po Mszy św. o godz. 11.30 krótkie spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych. Mierzenie alb w poniedziałek o godz. 17.00 na probostwie.
 3. Na naszej stronie internetowej znajdują się linki do rekolekcji internetowych, pt.: ,,Praca nad sobą”, głoszonych przez ks. Wojciecha Pala. Zachęcamy do korzystania z tej okazji pogłębienia życia duchowego. Konferencje będą się pojawiały w kolejne środy Wielkiego Postu.
 4. Dziękuję za składaną w Wielkim Poście Daninę diecezjalną, wspierającą centralne instytucje naszej Archidiecezji, tj. Seminarium, Muzeum, Archiwum, Katedrę, dom księży emerytów. Koperty na daninę znajdują się przy wyjściu z kościoła.
 5. Dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii. Niech Bóg wynagrodzi i wróci wiele razy każdy dar!  Dziś III Niedziela Miesiąca – składka na cele inwestycyjne.
 6. Dziękuję za udział w Mszach św. i modlitwę w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 7. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się w tym dniu o prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszystkich obrońców życia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Ofiary w tym dniu są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 8. W Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. obchodzi się pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego wydarzenia będziemy święcili na każdej Mszy św. gałązki palm.
 9. Okazja do spowiedzi Wielkanocnej w naszej parafii codziennie pół godz. przed Mszą św. Kapłan gość będzie spowiadał w piątek od 10.00 – 11.00 i od 15.30-16.30 z komunią co 10 min. Zachęcam do korzystania.
 10. Zapraszam do pomocy przy porządkowaniu terenu wokół kościoła w sobotę od godz. 9.00. Mile widziany sprzęt: grabki, miotły itp.
 11. Polecam prasę katolicką – Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł
 12. Zmarła: + Irena Marciniak, zam. w Czerlejnie. Żyła 77 lat. Pogrzeb odbył się w sobotę o godz. 11:00. Wieczny Odpoczynek Racz Jej Dać Panie…
 13. Dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz Parafii. Życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!