XXIII Niedziela Zwykła, Rok B

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Za Komunie św. w I piątek miesiąca,
 2. Dziś Msza św. Dziękczynna za zbiory o godz. 11.30.
 3. Dziś odpust w Tulcach. Suma odpustowa o godz. 12:00
 4. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na Afgańskich uchodźców.
 5. Zapraszamy wraz z Radą Sołecką i Sołtysem Czerlejna na wielopokoleniową wycieczkę rowerową na trasie Czerlejno-Giecz-Czerlejno oraz piknik na terenie zielonym przy kościele. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. W środę 8 września przypada święto Narodzenia NMP. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion, jeśli zostaną przez rolników dostarczone.
 7. 12 września, w niedzielę, jeśli czynniki zewn. nie pokrzyżują planów wznowi działalność nasza dziecięca schola. Zapraszam dzieci, które śpiewały oraz te które chciałyby dołączyć na próbę przed Mszą św. (czyli o godz. 10.30).
 8. Kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych razem z rodzicami zapraszam w sobotę 11 września o godz. 18:00 na Mszę św. i spotkanie.
 9. Spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2022 przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w piątek 17 września o godz. 18:00 w Kościele. Rodzice zgłaszają dzieci, które rozpoczną przygotowania do przyjęcia sakramentu Eucharystii.
 10. Parafia NMP Wniebowziętej ogłasza konkurs ofert na dzierżawę gruntu rolnego. Szczegóły i wniosek do pobrania na stronie internetowej zobacz wiecej
 11. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Gramza Agnieszka, stanu wolnego, zamieszkała w Czerlejnku, parafia NMP Wniebowziętej w Czerlejnie i Marcin Garbatowski, stanu wolnego, zamieszkały w Czerlejnku, parafia NMP Wniebowziętej w Czerlejnie. Ktokolwiek wie o zachodzących przeszkodach w zawarciu małżeństwa między tymi osobami proszony jest powiadomić Księdza Proboszcza tutejszej parafii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Przewodnika Katolickiego” i „Małego Przewodnika Katolickiego”.
 13. Życzę wszystkim Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!